We have a strong and trusted client base across Delhi, Haryana, Uttar Pradesh, Uttarakhand, Punjab, Himachal Pradesh, Rajasthan, Madhya Pradesh, and other regions. Specializing in bulk orders, we are committed to delivering quality products and building long-term business relationships.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Design Style | Victorian |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Number Of Arms | Double Arm |
| Finish | Painted |
| Application | Garden, Landscape, Park, Pathway, Campus, Resort |
| Base Material | Aluminum |
| Lamp Type | LED |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Usage | Decorative Pole, Lamp Post, Gate Light, Garden Pole |
| Height | 9 Feet |
| Pole Height | 3 m |
| Design Style | Heritage |
| Finish | Painted |
| Base Shape | Round |
| Number Of Arms | Single Arm |
| Color | Black |
| Lamp Type | LED |
| Installation | Grouted Bolts |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Design Style | Heritage |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3.5 m |
| Number Of Arms | Single Arm |
| Finish | Painted |
| Application | Resort, Landscape, Park, Campus, Pathway, Garden |
| Base Material | Aluminum |
| Lamp Type | LED |
| Color | Black |
₹ 11500 / Piece Get Latest Price
| Design Style | Heritage |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Number Of Arms | Single Arm |
| Finish | Painted |
| Application | Landscape, Pathway, Park, Resort, Garden, Campus |
| Base Material | Aluminum |
| Lamp Type | LED |
| Color | Golden |
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Color | Black, Golden, Green, Grey, White, Brown |
| Pole Height | 3 m |
| Finish | Painted |
| Application | Landscape, Garden, Campus, Pathway, Park, Resort |
| Material | Aluminum |
| Number Of Arms | Double Arm |
| Base Material | Aluminum |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Design Style | Heritage |
| Material | Aluminum |
| Pole Height | 3 m |
| Number Of Arms | Double Arm |
| Finish | Painted |
| Application | Garden, Park, Pathway, Landscape, Resort |
| Base Material | Aluminum |
| Lamp Type | LED |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 17999 / Piece Get Latest Price
| Design Style | Victorian |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3.5 m |
| Number Of Arms | no arm |
| Finish | Painted |
| Application | Landscape, Park, Garden, Pathway, Resort, Campus |
| Base Material | Mild Steel |
| Lamp Type | LED |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
Md Faizan Ahmed (Proprietor)
Nelson Lighting
B1/1632, Mansarover Park
Shahdara, New Delhi - 110032, Delhi, India