Our product range includes a wide range of garden pole light.
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Light Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Pole Height | 8 m |
| Power Rating | 40 W |
| Pole Material | Aluminium |
| Pole Shape | DECORATIVE |
| Ingress Protection | IP54 |
| Color Temperature | 3000 K |
| Mounting Type | Flange Mounted |
| Application Area | Garden |
| Pole Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Md Faizan Ahmed (Proprietor)
Nelson Lighting
B1/1632, Mansarover Park
Shahdara, New Delhi - 110032, Delhi, India